Jaki stopień wejściowy wybrać ?

Próg wejściowy w kamperach jest dość wysoko. Aby umożliwić wygodne a przede wszystkim bezpieczne korzystanie z kampera lub przyczepy kempingowej podczas postoju zaleca się korzystanie z dodatkowych stopni wejściowych.Na co zwrócić uwagę podczas zakupu stopnia wejściowego? Który wybrać?

Producenci prześcigają się w modelach stopni wejściowych. Jedną z ważniejszych informacji na jaką musimy zwrócić uwagę jest max. obciążenie stopnia. W najczęściej spotykanych modelach jest ono w zakresie do 120-150 kg.

Jeśli jednak potrzebujemy bardziej  wytrzymałego stopnia idealnym wyborem będzie stopień wejściowy Magnum firmy Fiamma stopień ten posiada max obciążenie do 200 kg.Stopień pojedynczy czy podwójny?

Jeśli odległość podłogi przyczepy kempingowej od podłoża nie jest zbyt duża stopień pojedynczy w zupełności wystarczy.
Natomiast stopnie podwójne zalecane są dla kamperów gdy nie mamy wbudowanego wysuwanego stopnia, a wysokość podłogi w kamperze od podłoża jest znacznie wyżej.
Czy stopnie wejściowe są stabilne?

Tak. Zostały zaprojektowane w ten sposób aby podczas wchodzenia nie przesuwały się ani nie wywróciły. Niektóre modele wyposażone zostały w dodatkowe otwory w umożliwiające przymocowanie za pomocą szpilek do podłoża. Szerokie stopy zapobiegają zapadaniu się stopnia na miękkim podłożu. 

Stopnica z otworami czy pokryta gumą?

Jedno i drugie rozwiązanie posiada swoich zwolenników. Stopnica z otworami zapobiega wnoszeniu piasku do wnętrza kampera, jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy umyć wodę. Bardzo szybko schnie.

Guma zastosowana na stopnicach posiada właściwości antypoślizgowe. Bardzo trudno się na niej poślizgnąć. Natomiast jest bardziej wymagająca jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Aby pozbyć się z niej piasku trzeba ją zamieść bądź odkurzyć.

Jeśli nie mam miejsca na zabranie stopnia wejściowego?

O tym również producenci pomyśleli. Modele składane stopnie wejściowe są coraz częstszym wyborem klientów. Na koniec użytkowania można stopień złożyć, schować do kartonika. Wówczas zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

 


© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store