ADAPTERY DO TANKOWANIA LPG w Europie. Jaki wybrać?

Posiadając pojazd na gaz i wybierając się w podróż za granicę musimy wiedzieć, że w Europie istnieją różne standardy końcówek do tankowania, czyli zaworów tankowania LPG. Trzeba się wcześniej zorientować w temacie, aby zaopatrzyć się we właściwy adapter (przejśćiówkę) do tankowania LPG.
Jakie adaptery do tankowania LPG stosuje się w Polsce?

Zawory tankowania w naszym kraju to tak zwany system ITALIAN DISH.  Mogą występować z trzema rodzajami gwintów. Najczęściej spotykany M10 (typ Tomasetto) i rzadszy M14. Typ łatwo można sprawdzić mierząc gwint na korku, jest to odpowiednio 10mm lub 14mm. M14 są to zawory Typu Lovato lub typ BRC. Najmniej popularnym jest z pewnością zawór tankowania typu włoskiego Icom. Jest on wyposażony w otwór z gwintem M12.
Jakie adaptery (przejściówki) stosuje się w Europie?

W Anglii, Szkocji, Holandii, Islandii i Finlandii obowiązuje standard tankowania LPG BAYONET opierający się na złączu bagnetowym.
Mamy do wyboru BAYONET z gwintem M10 lub M14, oba o długości 73mm.

BAYONET ADAPTER
 
Złącze z gwintem trapezowym (ACME THREAD) jest stosowane w Niemczech, Austrii, Belgii i części Irlandii.
Mamy do wyboru ACME z gwintem M10 (długość 40mm, 60mm i 80mm) i M14 (długość 40mm i 80mm).

ACME ADAPTER
 
Eurocennector jest zaworem tankowania LPG obowiązującym w Hiszpanii i Portugalii czyli na półwyspie Iberyjskim.
Jadąc z Polski do HiszpaniI mamy do wyboru gwint M10 o długości 40mm lub 60mm i gwint m21,8 o długości całkowitej 52mm.

EUROCONNECTOR HISZPANIA/PORTUGALIA
W naszej hurtowni sprzętu gazowego Igaz.pl można znaleźć gotowe zestawy wyżej wymienionych redukcji (adapterów) polskiej produkcji (najwyższej jakośći) przeznaczone do tankowania LPG w całej Europie. Każdy, kto posiada pojazd LPG, niezależnie od zastosowanego zaworu tankowania, wybierając się do innego kraju, w którym obowiązuje inne rozwiązanie w zakresie tankowania autogazu, będzie w stanie wybrać i zakupić odpowiednią dla siebie redukcję, czyli adapter do tankowania LPG.
Wszystkie przejściówki LPG, dostępne w naszej hurtowni sprzętu gazowego igaz.pl, są elementem toczonym ze stopu miedzi, dzięki czemu swą jakością znacznie przewyższają elementy odlewane, w których często gwint wyłamaniu ulega, który wkręcamy do zaworu tankowania. Przejściówka-adapter do tankowania LPG posiada trwałą uszczelkę zabezpieczającą szczelność gniazda zaworu tankowania oraz pistoletu dystrybutora gazu LPG.

ZESTAW ADAPTERÓW LPG - EUROPA
30 LAT ISTNIENIA SKLEPU iGAZ

15 LAT ISTENIENIA SKLEPU INTERNETOWEGO iGAZ.pl

 


© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store

Pozycjonowanie: PiotrSkrzypek.pl