JAKĄ KUCHENKĘ TURYSTYCZNĄ WYBRAĆ?

Jesteśmy społeczeństwem, które bezustannie się przemieszcza, podróże te małe oraz dłuższe wakacje coraz częściej organizujemy na własną rękę. Rezygnując z wakacji all incusive sami przygotowujemy posiłki podczas wycieczek i wakacji. Chcemy jeść zdrowo i smacznie. Przygotowując się do takiego samodzielnego wyjazdu, czy wyprawy chcemy mieć możliwość przygotowania ciepłego posiłku. Nawet podczas jednodniowej wycieczki w góry możemy skorzystać z kuchenki turystycznej. Pytanie tylko jaką kuchenkę wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując turystyczną kuchenkę?

 

JAKIE SĄ RODZAJE KUCHENEK TURYSTYCZNYCH ?

Palniki turystyczne – to chyba najmniejsza opcja kuchenki turystycznej. Bardzo dobry wybór dla wszystkich tych, którym zależy na niewielkim wymiarze oraz małej wadze bagażu. Jest to optymalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu miejscach i sytuacjach. Palnik turystyczny może być używany na polu kempingowym, podczas biwaku, na jednodniowej wycieczce pieszej jak i w czasie wyprawy rowerowej. Taki sprzęt turystyczny z pewnością okaże się niezastąpiony w trakcie podróży w miejsca pozbawione udogodnień, z daleka od hoteli, restauracji i schronisk górskich. Największymi atutami tego elementu wyposażenia jest niska waga i niewielkie rozmiary, dzięki czemu palnik turystyczny zmieści się w każdym bagażu. W czasie wycieczki rowerowej palnik turystyczny bez problemu zmieści się do kiesy rowerowej, a jego waga nie będzie stanowiła znaczącego obciążenia roweru.

Palnik turystyczny może być zamontowany na małą butlę gazową lub na kartusz z gwintem 7/16. Wersja palnika turystycznego na kartusz to wybór idealny na piesze wycieczki czy rowerowe wyprawy.


PALNIK ASIAKUCHENKA CAMP STOVE MAŁA

* * * * * * * * * *


Kuchenki turystyczne na kartusz to fantastyczna i bardzo komfortowa opcja gotowania poza domem. Przydatne urządzenie na kartusz, które znajdzie swoje zastosowanie na rodzinnej wycieczce rowerowej, podczas wyprawy kamperem, czy podczas biwaku na polu namiotowym. W telewizyjnych programach kulinarnych z Antoine Bourdain można było często zobaczyć, że z kuchenek turystycznych na kartusz korzystają zawodowi kucharze i amatorzy na całym świecie.

Kuchenka turystyczna na kartusz może być w wersji zasilania tylko na kartusz oraz w wersji 2w1 czyli zasilana na kartusz oraz z butli gazowej. Kuchenki turystyczne na kartusz zazwyczaj są jedno-palnikowe, ale także mozna zakupić kuchenkę na kartusz 2-palnikową.  Czym jeszcze róznią się kuchenki turystyczne? Decydującym czynnikiem wpływającym na cenę kuchenki jest materiał z jakiego jest wykonana.  Kuchenki na kartusz w KLASIE PREMIUM wykonane są ze stali nierdzewnej INOX, gwaranuje ona długowieczność użtkowania. Kuchenki tańsze wykonane są z tzw. "kwasiaka", jest to materiał mniej trwały i bardziej narażony na korozję. O cenie kuchenki na kartusz decyduje także rodzaj palnika. W modelach droższych użyty jest PALNIK CERAMICZNY, który zwiększa wydajność cieplną (większa powierzchnia grzejna), czyli zuzycie kartusza w takiej kuchence będzie mniejsze.                   

* * * * * * * * * *      Kolejną opcją przygotowywania posiłku poza domem są tradycyjne przenośne kuchenki nablatowe. Kuchenki tego typu mogą być jedno palnkowe, 2,3 lub 4 palnkowe. Ten model kuchenek zasilany jest z butli gazowej. Sprawdzą się w kamperze, w przyczepie kempingowej, na działce i w letniej kuchni w ogrodzie.  Wybór kuchenek turystycznych nablatowych jest bardzo duży. Mamy producentów zagranicznych takich jak Brunner, którego kuchenki wykonane są z wysokiej jakości malowanego proszkowo chromowanego niklu. Polscy producenci to doskonały wybór, dla tych którzy cenią sobie ekonomiczne rozwiązanie, cenowo konkurencyjne. Polskie kuchenki wyróżnają się tym, że wiekszość modeli posiada pokrywę zamykającą kuchenkę - praktyczne rozwiązanie. 

 BRUNNERKUCHENKA NABLATOWA 2-PALNIKOWA NA BUTLĘ GAZOWĄZESTAW DO PODŁĄCZENIA KUCHENKI
     ZESTAW DO PODŁĄCZENIA KUCHENKI NABLATOWEJ * * * * * * * * * *DODATKI DO KUCHENEK TURYSTYCZNYCH -
PŁYTA GRILLOWA wykonana z hartowanego aluminium i wyposażona jest w 4 warstwową powłokę marmurową. Jest lekka - waży około 1 kg oraz jest niewielkich rozmiarów, dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca.   


PŁYTA GRILLOWA

Jest w czym wybierać. Serdecznie zapraszamy na naszego sklepu on-line.
15 lat istnienia sklepu internetowego to gwarancja bezpiecznych zakupów i fachowej obsługi.

Możemy zawsze doradzić jaki wąż i reduktor do butli trzeba skompletować, czy tez jaki kartusz do kuchenki turystycznej będzie optymalny.


 

    

© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store

Pozycjonowanie: PiotrSkrzypek.pl