KUCHENKI NA KARTUSZ GAZOWY. NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Czym się różnią kuchenki na kartusz? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poniżej, w kilku punktach wyjaśniamy czym się róznią kuchenki na kartusz gazowy i co jest istotne przy zakupie. 


1.      ILOŚĆ PALNIKÓW. Zazwyczaj kuchenki zasilane z kartusza są 1 -palnikowe. Są najbardziej popularne, bo nieduże, lekkie i wygodne w transporcie. Ale są też kuchenki 2-palnikowe, dla tych co mają nieco większe potrzeby kulinarne.

    kuchenka na kartusz INOX                                                    KUCHENKA NA KARTUSZ DWUPALNIKOWA
KUCHENKA 1-PALNIKOWA                                                                                                              KUCHENKA 2-PALNIKOWA2.      RODZAJ KARTUSZA – ROZMIAR. Kartusze mają różne rozmiary.

·        190g bez gwintu (kartusze przebijalne)

·        220g bez gwintu (WIĘKSZOŚĆ KUCHENEK ZASILANYCH JEST Z TEGO KARTUSZA)

·        300g z gwintem 7/16”

·        500g z gwintem 7/16”


3.      RODZAJ PALNIKA.

·        Palnik (bez typowej obudowy kuchenki ) zakładany bezpośrednio na kartusz

·        Kuchenka ze standardowym palnikiem

·        Kuchenka z ceramicznym palnikiem, który zwiększa wydajność cieplną (większa powierzchnia grzejna), zużycie gazu w takiej kuchence będzie mniejsze. 


            KUCHENKA CERAMICZNA NA KARTUSZ

                       KUCHENKA - PALNIK                             KUCHENKA ZE STANDARDOWYM PALNIKIEM                          KUCHENKA CERAMICZNA

 

4.      Z WBUDOWANYM ISKROWNIKIEM LUB BEZ ISKORWINIKA. Kuchenki na kartusz 220g mają pokrętło, którym załącza i odpala gaz w kuchence. Jedno pokrętło służy do włączenia i regulacji płomienia, tak jak w tradycyjnej kuchence gazowej z iskrownikiem.

5.     Zazwyczaj kuchenka turystyczna na kartusz ma SPECJALNE ZABEZPIECZENIE PRZECIW PRZYPADKOWEMU WŁĄCZENIU kuchenki turystycznej. Jest to mała dźwignia umieszczona zazwyczaj obok pokrętła włączającego kuchenkę.

6.      Konstrukcja niektórych kuchenek zabezpiecza płomień przed podmuchem wiatru. Kuchenka może być tak zaprojektowana, że palnik jest osadzony nieco niżej niż kartusz, dzięki temu chroni płomień, co jest niezwykle istotne jeżeli gotujemy w plenerze.

 

7.      MATERIAŁ Z KTÓREGO JEST WYKONANA. Kuchenka na kartusz 220g może mieć obudowę z tak zwanego „KWASIAKA”. Jest to blacha lekka, tania, ale trzeba wiedzieć, że taka obudowa może się szybko nagrzewać i czasem odkształcać. Solidniejszym rozwiązaniem i trwalszym będzie kuchenka na kartusz wykonana ze stali nierdzewnej INOX. Takie kuchenki zazwyczaj są nieco droższe, ale też na pewno trwalsze i solidniejsze.

8.      DODATKOWE ZASILANIE niektóre kuchenki oprócz tego, że zasilane są z kartusza to jeszcze dodatkowo można podłączyć do nich małą butle gazową. Są to tak zwane kuchenki 2w1, ze specjalnym wyjściem – złączką umożliwiającą podłączenie butli. W przypadku zakupu takiej wersji kuchenki warto zaopatrzyć się w zestaw do podłączenia butli turystycznej, abyz realnie skorzystać z opcji 2w1.

 

KUCHENKA 2W1
KUCHENKA NA KARTUSZ I BUTLĘ 2w1 


                                     ZESTAW DO PODŁĄCZENIA
ZESTAW DO PODŁĄCZENIA BUTLI W KUCHENCE NA KARTUSZ 

Dokonując zakupu warto przemyśleć jak często będziemy użytkować kuchenką na kartusz, dla ilu osób będziemy przygotowywać dania i jakim dysponujemy budżetem. Serdecznie zapraszamy na naszego sklepu on-line.15 lat istnienia sklepu internetowego to gwarancja bezpiecznych zakupów i fachowej obsługi.SAFESHOPPING

© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store