Czy podczas pracy systemu bateryjnego można wymienić butlę?

 

Obawę o ewentualny wyciek gazu podczas odłączania węży przy wymianie pustych butli ma na początku każdy użytkownik. Jeżeli mamy zamontowany w swoim systemie automatyczny zawór przełączający firmy GOK lub CAVAGNA, wtedy nie musimy się tym przejmować, gdyż u obu tych producentów w przełącznikach wmontowane są zawory zwrotne zapobiegające ucieczce gazu podczas odłączania butli. Automatyczny zawór przełączający rozpoznaje, kiedy ciśnienie w butlach pracujących staje się niewystarczające. Automatycznie przełącza gaz z pustych butli, na butle rezerwowe!

 

 Obawę o ewentualny wyciek gazu podczas odłączania węży przy wymianie pustych butli ma na poczatku każdy urzytkownik. Otóż nie ma takiej możliwości jeśli masz zamontowany w swoim systemie automatyczny zawór przełączający firmy GOK lub CAVAGNA, gdyż u obu tych producentów w przełącznikach wmontowane są zawory zwrotne zapobiegające ucieczce gazu podczas odłączania butli. Automatyczny zawór przełączający rozpoznaje, kiedy ciśnienie w butlach pracujących  staje się niewystarczające, wtedy to przełącza się na butle rezerwowe i robi to jak sama nazwa wskazuje automatycznie.

       
                       
 

Wszystkie automatyczne zawory posiadają czerwono-zielony wskaźnik informujący operatora, że system przełączył się i należy wykonać wymianę pustych butli na pełne. Niezależnie od tego, który system używasz gdy poluźnisz podłączenie butli w celu jej wymiany to automatyczny zawór przełączający nie pozwoli,  aby jakikolwiek gaz wyciekł z układu. 

Fakt ten nie powinien jednak być pozwoleniem na stałe użytkowanie systemu bez kompletu butli po obu stronach. Jeśli operator zauważy, że automatyczny zawór przełączający przełączył się na stronę rezerwową, to butle puste należy jak najszybciej wymienić na pełne

   
 

...Jan Jano       

   

© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store

Pozycjonowanie: PiotrSkrzypek.pl