PODGRZEWACZE BUTLI, CZYLI GRZAŁKI SILIKONOWE ORAZ PŁASZCZE GRZEWCZE.


Kiedy warto używać podgrzewaczy butli gazowych?

1.      Jeżeli używamy butli gazowej w jesienno-zimowej aurze, a temperatura powietrza spada poniżej 0° i przez dłuższy czas utrzymuje  się na minusie, to wówczas gaz butan w butli nie będzie rozprężał się, a spalać będzie się tylko gaz propan.  A nam chodzi o to, aby zużyć cały gaz z butli. W takim przypadku grzałka butli gazowej spełnia swoja rolę.

 

2.      Jeśli zdarzy się sytuacja, że temperatura jest dodatnia, jest ciepło, a mimo tego podłączona butla gazowa zamarznie, oszroni się to oznacza, że pojemność butli jest za mała w stosunku do zasilanego z niej odbiornika. Wtedy butlę należy wymienić na większą. W przypadku gdy nie jest możliwa wymiana butli na większą wówczas rozwiązaniem będzie specjalistyczny, elektryczny podgrzewacz na butlę gazową.

 

 

Kiedy stosować grzałki silikonowe?Grzałka silikonowa jest dobrym sposobem na usunięcie oszronienia butli podczas eksploatacji gazu w niższych temperaturach. Grzałki przeznaczone są do pracy w warunkach zewnętrznych, ponieważ nie szronią się i utrzymują temperaturę lepiej niż płaszcze grzewcze. Grzałka silikonowa zapewnia poprawną pracę palników ręcznych bez względu na ich moc oraz temperatury otoczenia. Przy niższych temperaturach płaszcze potrafią się same oszronić przez co nie będą prawidłowo podgrzewały butli. Dlatego też jeżeli butla gazowa stoi na zewnątrz to zalecamy grzałki silikonowe.

Grzałka silikonowa wyposażona jest w termostat oraz przewód zasilający 230V; 50Hz. Jest bardzo łatwa w transporcie i przechowywaniu.

 

grzałka silikonowa do butli gazowejKiedy wybrać płaszcz grzewczy?


Producenci płaszczy grzewczych zalecają ich użycie wewnątrz budynków. Podłączane bezpośrednio do prądu zmiennego, w niższych temperaturach utrzymują temperaturę butli do 50°C, co powoduje stałe ciśnienie i całkowite odparowanie gazu butanu a tym samym całkowite jego wykorzystanie.

Płaszcz grzewczy zyskał uznanie wielu wykonawców i jednocześnie rozwiązał problem niepełnego wykorzystywania gazu. Grzałka w płaszczu grzewczym sama dobiera moc w zależności od temperatury zewnętrznej, a sposób uszczelnienia między butlą a płaszczem powoduje, że ciepło w większym stopniu kumulowane jest na butlę co poprawia odparowanie gazu z butli.

Podgrzewacz butli wyposażony jest w przewód zasilający 230V; 50Hz.
W zestawie jest także sznur uszczelniający przestrzeń między butlą a podgrzewaczem. W naszej hurtowni sprzętu gazowego Igaz.pl można kupić płaszcze grzewcze i grzałki silikonowe. Podgrzewacze do butli dostępne w naszej hurtowni sprzętu gazowego igaz.pl, są najwyższej jakości. Sprzedajemy z powodzeniem od 15 lat w sklepie internetowym igaz.pl.
******************************************************

 

 

 

podgrzewacz na butlę 11kggrzałka na butlęgrzałka na butlę 11kg30 LAT ISTNIENIA SKLEPU 

15 LAT ISTENIENIA SKLEPU INTERNETOWEGO 

 

© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store

Pozycjonowanie: PiotrSkrzypek.pl