Czujniki CO (czujniki czadu, tlenku węgla)

W tej kategorii znajdziesz czujniki czadu, które stale monitorują poziom tlenku węgla w otoczeniu – tym samym zapewniając wszystkim maksymalne bezpieczeństwo. Są dostępne urządzenia zasilane z sieci oraz z zasilaniem bateryjnym. Czujniki czadu należy instalować w pomieszczeniach, w których znajdują się potencjalne źródła zagrożenia, np. kuchenki gazowe, piece, gazowe podgrzewacze wody. Upewnij się, że alarm będzie dobrze słyszalny także z innych pomieszczeń. Jeśli nie wiesz, który czujnik czadu wybrać, skontaktuj się z nami – pomożemy.

Czujniki czadu – co musisz wiedzieć

Czy czujniki na czad to rzeczywiście niezbędne urządzenia? Tlenek węgla (CO), potocznie zwany „czadem”, to niebezpieczny, trujący gaz. Często nazywany „cichym zabójcą”, ponieważ jest bezwonny, niewidzialny i bez smaku. Gromadzi się głównie pod sufitem, ponieważ ma nieco mniejszą gęstość od powietrza. W sezonie grzewczym, kiedy rzadziej wentylujesz pomieszczenia, a piece i kaloryfery są rozgrzane do czerwoności, trzeba pomyśleć o swoim bezpieczeństwie, aby uniknąć zatrucia czadem.

Czujniki CO to stosunkowo niedrogie urządzenia, które mogą uratować nawet życie. W tym przypadku nie warto oszczędzać – to urządzenie, które po prostu należy mieć. Gaz może się ulatniać z nieszczelnej kuchenki gazowej lub nieodpowiednio zamontowanego kotła gazowego. Szybkie wykrycie zbyt wysokiego stężenia czadu pozwoli Ci uchronić siebie i bliskich przed realnym zagrożeniem.

Jak działa czujnik czadu 

Czujka tlenku węgla monitoruje w otoczeniu oraz alarmuje o jego przekroczeniu. Urządzenie włącza alarm akustyczny oraz mruga dioda w kolorze czerwonym, jeśli stężenie czadu będzie zbyt wysokie.

Jak działa takie urządzenie? Wewnątrz czujnika tlenku węgla w momencie wykrycia gazu zachodzi reakcja utleniania tlenku węgla, która pobudza przepływ prądu – w efekcie włącza się alarm. Dzięki temu możesz szybko zareagować na zagrożenie, a w tym przypadku czas jest kluczowy.

Sprawdź również pozostałe produkty z naszego sklepu:

© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store

Pozycjonowanie: PiotrSkrzypek.pl