Czujniki gazu, detektory i wykrywacze czadu i tlenku węgla 12 v

Nie chcesz się zastanawiać podczas wakacji, czy kuchenka turystyczna jest odpowiednio zabezpieczona, prawda? Czujniki gazu pozwalają się nie stresować tym, czy w powietrzu znajduje się gaz, bo stale monitorują pomieszczenia. Jako sklep gazowy mamy w ofercie sprawdzony sprzęt, dzięki któremu łatwiej o bezpieczeństwo zarówno w domu, jak i na działce, czy w kamperze. Zalecamy, by czujniki gazu znalazły się w każdym pomieszczeniu, w którym jest urządzenie spalające gaz. Dzięki temu zyskujesz pewność, że bezpieczeństwo jest na wysokim poziomie. Upewnij się też, że wykrywacze gazu będą dobrze słyszalne z innych pomieszczeń.

Jak wybrać czujnik gazu?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że czujnik gazu propan-butan lepiej umieścić nisko. Dlaczego? Gaz propan-butan jest cięższy od powietrza, a to oznacza, że gromadzi się przy podłodze. Z kolei gaz ziemny jest lżejszy, więc zbiera się głównie pod sufitem. Na co zwrócić uwagę, przeglądając detektory gazu w sklepie?

  • Funkcjonalność czujnika – pamiętaj, że czujnik dwutlenku węgla (czadu) nie jest tym samym, co czujnik gazu. W przypadku turystycznych kuchenek gazowych najlepiej sprawdzą się czujniki czadu i gazu.
  • Miejsce, w jakim planujesz umieścić czujnik – w naszym sklepie znajdziesz detektory pasujące do przyczep kempingowych, kamperów, a także jachtów. Do np. domów jednorodzinnych najczęściej wybiera się jednak inne urządzenia – zasilane 230V.
  • Sposób sygnalizacji alarmu – sygnał alarmu jest dźwiękowy i świetlny, w przypadku celów turystycznych opcja akustyczna i optyczna sprawdza się idealnie.
  • Rodzaj zasilania – wykrywacze czadu są zasilane za pomocą baterii lub wbudowanego akumulatora (ewentualnie z sieci). Dwa pierwsze rozwiązania dają więcej możliwości montażowych. Wykrywacze gazu są zasilane 230V i 12V.

Wiele osób zwraca również uwagę na cenę, ale kupując sprzęt gazowy, warto się skupić na jakości produktu. Dlaczego? W grę wchodzi bezpieczeństwo Twoje i najbliższych, więc lepiej kupić nieco droższy czujnik tlenku węgla, ale skuteczniejszy. W naszym sklepie znajdziesz urządzenia w przystępnych cenach, których parametry zapewnią Ci spokój podczas wypoczynku.

O czym pamiętać, kiedy już masz czujnik gazu?

Tak jak wspomnieliśmy na początku, czujki gazu warto zamontować w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się kuchnia, piec lub gazowy podgrzewacz wody. Miejsce montażu detektora nie może być przypadkowe. Wykrywacze gazu i czadu powinny być dobrze słyszalne z innych pomieszczeń. Nie możesz też ignorować żadnego sygnału z czujników. Nawet jeśli okaże się, że alarm był fałszywy, to lepiej mieć pewność, że wszyscy są bezpieczni, prawda?

W naszym sklepie kupisz nie tylko profesjonalny czujnik gazu do kampera. Zamówisz również butle gazowe, reduktory gazowe oraz akcesoria do gazu. W jednym miejscu dostaniesz niezbędne wyposażenie do kamperów i poradę, jeśli masz wątpliwości, który czujnik tlenku węgla i gazu wybrać.

© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store

Pozycjonowanie: PiotrSkrzypek.pl