Końcówki do tankowania gazu, przejściówki i adaptery do LPG

Jak ułatwić sobie zagraniczną podróż? Skomplikowane standardy europejskie sprawiają, że podróżującym są potrzebne adaptery do tankowania gazu. W Europie stosuje się aż cztery różne rodzaje końcówek do tankowania na stacjach LPG: Italian Dish to tzw. system włoski, ACME to system niemiecki, Bayonet to system holenderski, a Euroconnnector stosuje się na Półwyspie Iberyjskim. 

Adaptery do tankowania gazu to elementy toczone z mosiądzu, odporne na wyłamania i uszkodzenia. Korek wlewu, czyli tzw. zaślepka, chroni zawór wlewu gazu od zanieczyszczeń i powstaje z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury.

Czy potrzebujesz adaptera do tankowania gazu?

Przejściówki do tankowania gazu ułatwiają podróżowanie i zapewniają niezależność. Co prawda, na wielu stacjach benzynowych można wypożyczyć taką końcówkę, ale nie zawsze będzie dostępna przejściówka, której Ty potrzebujesz. Użycie końcówki do tankowania LPG w Europie, poza granicami Polski jest niezbędne, ponieważ w naszym kraju stosuje się zawory włoskie Italian Dish, natomiast w innych krajach, takich jak np. Niemcy, Belgia, Austria czy Węgry, zawór ACME. Jest on zresztą prostszy w obsłudze, więc nie musisz się martwić, że sobie z nim nie poradzisz. W Europie poza Italian Dish i ACME stosuje się również adaptery systemu tankowania BAYONET (w takich krajach jak Holandia, Anglia, Norwegia, Hiszpania, Finlandia, Islandia, Szkocja, Walia). W Hiszpanii i Portugalii będzie niezbędny adapter EUROCONNECTOR.

W naszym sklepie zamówisz różne adaptery do tankowania w Europie. W opisach produktów znajdziesz oczywiście szczegółowe informacje, w tym oznaczenie, w jakich krajach możesz korzystać z przejściówki LPG. Co więcej, w ofercie jest również zestaw adapterów do tankowania gazu w całej Europie. Więcej informacji na temat przejściówek do tankowania LPG, ich nazw i rozmiarów znajdziesz w artykule, jak wybrać odpowiedni adapter LPG w Europie.

Czy warto korzystać z końcówki do tankowania LPG

Przejściówka LPG to często jedyne rozwiązanie, jeżeli chcesz się swobodnie poruszać po Europie pojazdem na gaz i tankować na stacjach z innym systemem niż ITALIAN DISH. Ujednolicenie systemów tankowania nadal jest jedynie planem i trudno powiedzieć, kiedy do niej rzeczywiście dojdzie. Jeśli więc potrzebujesz adaptera do tankowania LPG, to zamów go w naszym sklepie.

 

Oprócz tego kupisz tu: sprzęt gazowy, reduktory gazu, butle gazowe, akcesoria do gazu oraz kompleksowe wyposażenie kamperów.

 

© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store

Pozycjonowanie: PiotrSkrzypek.pl