Palniki gazowe ręczne kuchenne, do lutowania i grzania

Palniki na kartusze to specjalistyczne urządzenie techniczne spalające mieszaninę gazu z tlenem, co pozwala uzyskać wysokie temperatury. Palniki mają szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, warsztatowych, domowych, jubilerskich i artystycznych. W gospodarstwie domowym palniki do lutowania i grzania często wykorzystuje się do rozpalania kominka i grilla. Popularny jest palnik do gazu z zapalarką piezoelektryczną. Jego zaletą jest płynna regulacja w pokrętle, a także możliwość pracy w każdej pozycji. W budownictwie natomiast niepowtarzalny i niezastąpiony jest cyklonowy palnik do lutowania miękkiego i twardego. Jest on bezkonkurencyjny w usuwaniu farb i rozmrażaniu instalacji miedzianych.

Do czego służą palniki na kartusze?

Palnik na kartusze to kluczowe narzędzie pracy podczas lutowania gazowego. Urządzenie składa się z 3 podstawowych elementów. Należy do nich rękojeść z zaworem regulującym lub odcinającym dopływ gazu, przewód łączący palnik do kartuszy z butlą gazową oraz wymienne nasadki. W zależności od modelu palnik gazowy nadaje się do lutowania miękkich i twardych elementów, rozmrażania instalacji, a także podgrzewania, zgrzewania i obkurczania wybranych elementów.

Jak wybrać palnik gazowy do lutowania?

Jeśli chcesz kupić turystyczny palnik do kartuszy, który nadaje się do lutowania, to uwzględnij kilka parametrów:

  • możliwość regulacji wysokości płomienia,
  • maksymalną temperaturę płomienia,
  • moc urządzenia,
  • to, czy palnik ma zapłon, czy nie (jeśli nie, musisz kupić dodatkowe źródło ognia),
  • wydajność urządzenia, czyli na jak długo wystarczy nabój lub zbiornik gazu,
  • możliwość wymiany naboi lub obecność stałego zbiornika.


Nasz
sklep gazowy zapewnia też pomoc przy wyborze palnika do kartuszy. Dzięki 30-letniemu doświadczeniu w sprzedaży szybko doradzimy Ci odpowiedni produkt. Możesz też liczyć na ekspresową dostawę ręcznego palnika gazowego do lutowania. Oprócz tego w ofercie znajdziesz palniki dekarskie (do papy), palniki na kartusze oraz reduktory gazu.

 

 

© IGAZ Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie sklepu KQS.store

Pozycjonowanie: PiotrSkrzypek.pl